Motory a modely Ivana Kasla

Modeláře můžeme rozdělit do několika skupin. SKŘÍŇOVÉ modeláře, který si kupuje či staví letadélka, ale většinou s nimi nelétajía kochají se. Po čase, když se model již okouká, ho vezmou na letiště a model dříve či později skončí havárií. Další skupinou jsou tzv. LÍTAČI.

Chodí hodně létat a umí. Modely si většinou kupují– to nejlepší a co nejlépe létá. Pak je již menší, ale stále početná skupina LÉTAČŮ A STAVITELŮ. Umí obstojně létat a staví si modely, které nejsou ve stavebnicích a spíše větší měřítka. Na závěr je již skupinka velmi vzácných a v Česku jich napočítám na prstech jedné ruky – jsou to SUPERMODELÁŘI. Ti staví velmi náročné modely a tyto vybavují vlastnoručně, na profesionální úrovni, zhotovenou pohonnou jednotkou. K tomu umějí dobře létat. Jedním z nich je i Ivan Kasl z Řevnic.

 

Jeho čtyřtaktní motory, dvouválce, čtyřválce, nakonec hvězdice 300Cm3 uchvátí zvukem a modely zpracováním. Při návštěvě u Ivana v dílně jsem pořídil několik snímků jeho modelů. Pokud patříte k té či oné skupině, tak vydržte, protože každá má své krásy.

 

  S pozdravem Fia

zpět

 

WebZdarma.cz