ASW 28 od HF Model

Toto ASWečko jsem zakoupil od Erika Herudka asi před třemi lety, ale doufám že na příští sezonu již bude připraveno k záletu.

Trup je laminát, křídlo polystyrén dýha, ale byl jsem ujištěn, že nepovolí. Na konci křídel jsou odnímací vinglety, bez kterých by s modelem mohla jít zalétnout i nějaká ta akrobacie.

Pro příznivce tichého letu bude jistě zklamáním že tento model hodlám provozovat jako elektrolet, ale bude mít i vlečný háček. Špička je již uřízlá. K elektroletu jsem se rozhodl z toho důvodu že model plánuji provozovat hlavně na svahu. Pohon může zachránit model před poškozením, když přestane foukat. Navíc aerovleky létám se Slávovým Luňákem. Rozpětí modelu je 4m.

Plánované osazení:

Křidélka: na zálet použiji serva Hitec HS 225. Nejsou sice v kovu, ale mám je doma. Dám je do modelu na zálet a později budou   nahrazena servy s kovovými pořevody.

Brzdy: Hitec HS 81

Výškovka: tady ještě nemám jasno, takže budu rád když mi někdo poradíte. Co HS 85mg?

Směrovka, vlečný háček, podvozek: standartní serva s cca 5ti kg tahu

Ovládání: vysílač JR99II osazený Jeti Duplex a přijímač R8 s výstupem na baterie a prodlouženými anténami

Elektromotor: osvědčený BM 3520, regulátor Himodel 100A(což je kopie Jetiho). Informace o tomto motoru jsou zde www.electro-team.net . Na zálet bych rád využil Slávova 4článku Lipol 5000mAh. V této konfiguraci s vrtulí 14/8 předpokládám statický tah 2700g a proud cca 45A. Při plánované hmotnosti cca 4-5kg, by model mohl celkem slušně stoupat a doba chodu motoru bude taktéž perfektní. Podle letových vlastností poté objednám čtyřčlánek lipol, nebo půjdu do pětičlánku.

V tuto chvíli mi zbývá zalepit do trupu přepážku, osadit servo výškovky do kýlovky, dotmelit brzdy, potáhnout a osadit křídla. Křidélka jsem se nakonec rozhodl zavěsit na panty a ne jen přilepit izolepou. Tak mi držte palce, ať to nějak stihnu. Letu zdar!!

Romik

zpět

 

WebZdarma.cz