Zadní Třebáň 10.4. 2010-04-10

Fia a Petrs rozhodli, že tentokrát nechají Banjo 1 :1 na pokoji a proletí jen modely.  Foukal spíš severozápad a svah za Zadní Třebání je spíš na sever.  Takže chvílemi byl vítr spíš rovnoběžně se svahem, chvílemi se pootočil proti svahu.

 

S elektrikou bylo možné vždy zasáhnout při kritickém klesání.  Podle varia se nepodařilo bez motoru ani jednou vystoupat nad 100 m nad místo startu, většinou jsem se držel tak 50 – 80 m nad svahem.

Pokud jde o inovace, Petrs měl nového Foxe s elektromotorem pohánějícím vrtuli přes prodlouženou hřídel s ložiskem v čumáku. To umožňuje vrtuli, která je bez kužele, demontovat a vyrobit čistý větroň se závěsem pro aerovlek. Fia měl nový vysilač Turnigy s vestavěným modulem 2,4 GHz.

Vysilač vypadá na pohled i v provozu dobře. Jen bych rád věděl, zda velmi příznivá cena nemá nějaký háček. Vláďa nám předvedl jednoduché ale velmi elegantní uchycení kabiny gumovými oky na háčky v trupu a na kabině. Fór je v tom, že mezi háčky musí být dosti veliká vzdálenost, aby gumová oka byla dostatečně napnutá i při zavřené kabině.

 

                                                                                               Adam

 

WebZdarma.cz