Aerovleky  Vlašim  19.6.2010

  Od pátku 18.6. do neděle 20.6.2010 pořádal LMK Vlašim 3. Ročník aerovleků. Lenost mi zabránila poslat fotky dřív, činím to jen proto, že to neudělal nikdo jiný. Účastníků bylo letos nejvíc, nebyla nouze ani  o vlečné.

Ty vlečné byly některé čistě účelové, jako ta s motýlkovou výškovkou, nebo Tomášův Traktor ( už mockrát focený ), jiné skoromakety -   žlutý Piper . Z předvedených větroňů byla asi nejhezčím Moswey – kompozit od H model, tvářící se jako dřevěný model potažený plátnem.

 Největšími byl Swift J. Fíly – asi 6m ( do něho šel schovat při dešti i Jirkův vysilač, jak je dokumentováno ).

Dále K8 J. Mullera, nevím, jestli větší, ale určitě ještě mohutnější. Mně zaujaly 2 modely s díly zhotovenými na CNC fréze – polská Salamandra a ULF 1 – kluzák startující rozběhem pilota, nebo taky „koňovlekem“.  Dále jmenuji Kmotra R. Svatoně, Fougu ( tentokrát bez turbiny ) P. Stejskala, K-1 T. Fialy .

Blaníka jsem vyfotil při přenášení, když ho nesli za konce křídla. Webmaster ( Romik ) měl Luňáka, který by si opravdu zasloužil  facelift ( ale v tomhle stavu se s ním asi nebojí lítat ). Já se účastnil s Pilatusem 3m  s Rotonem  v čumáku a se Špačkem ( L55 Spatz ). Špaček měl za sebou 3 vleky na Viby a zřejmě měl těžiště moc vzadu. S pomocí zkušených jsem to nerozflákal a teď už má ve špičce čtvrt kila zátěže navíc a jiné táhlo výškovky. Pokud jde o rádia, tentokrát už převladalo 2,4 GHz, takž e s volnými kanály nebyla nouze. Počasí hrozilo deštěm, ale nakonec celkem vyšlo. Atmosféra těchhle srazů je výborná, bez  závodní řevnivosti. Náladě prospělo pivo, stejky a ještě při mém odjezdu se opékalo na rožni.

Adam                    

 

 

WebZdarma.cz