Stolová hora
 
dostali jsme pozvání na víkendový průzkum nových svahových terénů na jižní Moravě od Erika Herudka, tak jsme s Frantou Popem vyrazili po D1 směr Mikulov. Trochu jsme si přivstali a vyjeli jsme  již v pátek ráno a udělali jsme dobře. Kolem poledne jsme zaparkovali v Klentnici severně od Mikulova a vyšlápli si asi 100 výškových metrů na temeno Stolové hory. Počasí super, vítr akorát na místní nejlepší svah, i padáčkáři občas lítali, tak pohoda.
 Později vítr zesláb, padáčkáři popadali a bylo potřeba občes přitopit motorem. Navečer vítr zesílil, tak jsme si užili všechny letové režimy. Přistává se nahoře, na velké patvině, tak žádný problém i pro křehké modely. 

 
Večer jsme se s ostatními účastníky zájezdu sešli před sklípkem, kde bylo dohodnuto ubytování a ochutnávka vín.

Ráno pršelo a základna oblačnosti byla velmi nízko, Pálava byla v mracích, tak po vyčkávání jsme vyrazili na náhradní svah u Pouzdřan severně od Novohradských nádrží. Byly to takové větší Vinařice, moc to nefoukalo, přistávačka nahoře, nouzově i dole, bylo zataženo, takže bez turbulce, pohodové polítání
Překvapením byla kompozitová mikromaketa  ETA, o rozpětí 2m, hmomtnosti 320g a hloubce křídla 40mm s profilem  Wortmann FX 60 120. Pokud to trochu foukalo, létala velmi dobře a svižně, ve slabých podmínkách přeci jenom stíhlé křídlo moc nedávalo a klesavost byla větší.   Po přistání se dala ETA složit do stylové krabičky. Originál ETA má rozpětí 30m.
 Autorem tohoto skvostu je Honza Vališ z LMK Hranice.


Franta Pop předvedl svůj Tandem v poloviční velikosti
, dvojité samokřídlo létalo dobře. 

 
Po obědě se základna oblačnosti trochu zvedla, a tak jsme vyrazili na Stolovou horu, na kterou se všichni moc těšili. Ale vítr byl velmi slabý, SV, tak se muselo opět přitápět motorem


. S vyhlídkou posezení ve sklípku u grilu  a u burčáku jsme kopec opustili.

 
Počasí v neděli nebylo lepší,  tak se jelo na severní svah Býkovice u Černé hory asi 30 km severně od Brna.
 
 
I přes nepřízeň počasí to byla povedená akce.
 
Petrs
WebZdarma.cz