JAK VZNIKL MODEL GLIDER KLUB


       S plachtařskou skupinou Modelklubu Lipence jsme létali na svazích v oblasti Českého krasu a hledali oblasti, kde by se z aerovleku dalo navázat na svahové proudění. Bohužel všechny lokality splňující naše přání byly buď majetkově nedostupné nebo ležely v oblasti chráněného území.
      Celá věc se na čas zastavila po obměnách výboru klubu v Lipencích a nové vedení dále plachtařské letiště nepodporovalo. Nový výbor v Lipencích nainstaloval na letiště nové příkazové tabule se zákazem létání nad Berounkou a při opakovaném porušení by hrozilo vyloučení z klubu. Při mých termických letech, kdy se termiky držím jako klíště, bych šel asi jako první.
      To byl impuls k novému hledání plochy se svahem a dobrou termikou. Po nočních hledáních na mapách cz, denních zkušebních letech s větroni a jednáních s majiteli jsem našel plochu s převýšením 100m nad terénem a s náhorní plošinou. Prostě super místo s možností dlouhého plachtění a navíc v krásné oblasti.


      Už v letošním roce budeme v této oblasti pořádat setkání maket větroňů. V okolí Žilkovic jsou svahy na všechny větry, v případě bezvětří využijeme aerovleků (podobně jako loni na Rané).
Motem klubu je POHODA, HODNĚ LÉTÁNÍ, TERMIKY A ZÁBAVA.
 

Tomáš Fiala

zpět
 

WebZdarma.cz