Želkovice 2007

Pátek (Roman)                                                                               

Létat jsem začali již v pátek. Bylo slunečné větrné počasí, foukal jihovýchodní vítr a tak jsme se sešli na svahu u Málkova. Tomáš zde nalétal přes hodinu s 15ti kilovým Solem. Dále létal Ruda Helmer, Kolářovi s Blaníkem a já s Ionem. Večer vítr utichl a tak jsme se přesunuli do Želkovic do hospůdky. Na letišti již v pátek létali aerovleky modeláři z Vlašimi.

Sobota (Adam)

Sraz měl ideální počasí. Ne pro svahové létání, ale pro aerovleky a termiku ano. Když jsem přijel k hospodě v Želkovicích, nebyl tam nikdo, jen vzkaz, že se létá na ploše ve Vyšebohách ( bývalý statek ). Čekal jsem pár lidí, ale bylo tak narváno, že jsem měl v 10 hodin potíže zaparkovat. Aut bylo tak 30, aktivně létajících pilotů kolem 15ti s 25ti modely . Asi třetina větroňů byla elektro.

Modely připravéné k letu.

 

Lidí byla spousta....

 

Ukázka elektroinstalace v pětimetrovém Asw 28

 

 

Start..

 

...a přistání.

 

 

Větší kousky se pronesou.

 

Galánka R.Helmera

 

Transport modelu této velikosti už není hračka.

 

Příprava na start elektrickým navijákem

 

Start navijákem.

Také se účastnil průkopník RC větroňů i jiných RC kategorií Ing. Jan Heyer ( bude mu asi hodně přes 70 ). Pamatuji se ze stránek Modeláře ze začátku šedesátých let na jeho větroně s plným ovládáním ( S,V,K,brzdy). Největším modelem byl Racek p. Jindřicha Stejskala z Rokycan ( M 1: 2, R. 7,6 m ). Jinak nejvíc mezi 3,5 až 4m. Nejmenší byla Minimoa 1,6 m, tu jsem ale v letu neviděl. Krásně létala Grunau Baby 1,8m.

 

Nejdelší lety měl asi Rudolf Helmer s Galánkou ( 3 m ) – přes 1 hodinu. Fungující vlekař byl nakonec jediný. Tomáš Fiala se svým Traktorem neúnavně vlekal celý den, skoro pořád byla na vlečnou fronta. Větroně na elektriku mají v tom výhodu, i když je zase omezuje větší váha a nutnost opatrnějšího přistávání. Počasí bylo celý den fantastické – teplo, slunečno a termika, jakou jsem snad ještě nezažil. A ještě jeden dojem – kromě krátkého zavrčení vlečné krásné ticho, na modelářských letištích nevídané.

 


 

Nádherná celokompozitová 5-ti metrová polomaketa ASW 28, zatím čeká na zálet


Látalo se opravdu se vším.

Neděle (Roman)

V neděli se opět rozfoukalo, takže se létalo na svahu na Kornu.

zpět

WebZdarma.cz